Zajęcia sportowe

Oferujemy zajęcia gimnastyczne i akrobatyczne

Od wielu lat prowadzimy w kilku lokalizacjach zajęcia gimnastyczne dla dzieci i młodzieży. Jest to przede wszystkim zabawa i rekreacja, gdzie priorytetem jest podnoszenie sprawności fizycznej. Młodym pasjonatom oferujemy także profesjonalne przygotowanie do zawodów tanecznych, fitness i wszystkich innych, gdzie wykorzystywane są elementy akrobatyki. Ćwiczenia dobieramy zawsze w taki sposób, by zachęcić do aktywności, pamiętając o wieku, predyspozycjach i stopniu zaawansowania. Dbamy o każdego osobno, jednocześnie pracując nad integracją każdej grupy.

Stawiamy na kształtowanie cech motorycznych

Nasze zajęcia to dla dzieci przede wszystkim przepyszna zabawa. Jednak dla młodzieży, trenerów i rodziców to jednocześnie świadome dążenie do kształtowania takich cech motorycznych, jak szybkość, zwinność, siła, gibkość, wytrzymałość, równowaga, koordynacja. Mamy świadomość, że są to cechy, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie i rozwój dzieci. Na kolejnych etapach włączamy coraz trudniejsze elementy i połączenia, wciąż jednak pamiętając o budowaniu atmosfery zabawy. W naszej pracy wykorzystujemy doświadczenie trenerów, a także specjalistyczn sprzęt do wykonywania elementów gimnastycznych i akrobatycznych.

Świadomie dzielimy podopiecznych na grupy

  • Grupa 01

Idealna dla najmłodszych dzieci, stawiających swoje pierwsze kroki w świecie sportów gimnastycznych. Podczas zajęć przeważają gry i zabawy ruchowe, które mają na celu rozwijanie cech motorycznych, wzmacnianie mięśni oraz przygotowanie układu ruchu do nauki elementów gimnastycznych i akrobatycznych.

  • Grupa A1/A2

Wybieramy ją dla dzieci początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia w sportach gimnastycznych. Trening zaczynamy od rozgrzewki, aby stopniowo, poprzez wzmacnianie oraz rozciąganie przygotować dzieci do nauki bazowych elementów gimnastycznych i akrobatycznych. Uczymy, jak wykonywać przewroty w przód i w tył, stanie na rękach, przerzut bokiem itp. „fikołki”.

  • Grupa B1

To grupa dla dzieci, kontynuujących swoją przygodę z akrobatyką. Dołączają do niej młode osoby, które opanowały już podstawy i potrafią wykonać bazowe elementy gimnastyczne i akrobatyczne. Przed nimi kolejny etap wtajemniczenia, a podczas zajęć uczą się między innymi: rundaka, fiflaków, salt machowych, a także proste układy, łączące nabyte umiejętności.

Dlaczego gimnastyka jest wspaniałym wyborem?

Trzeba wyraźnie podkreślić, że sporty gimnastyczne polegają na wszechstronnym rozwoju całego ciała oraz na symetrycznym i równomiernym rozwijaniu wszystkich cech motorycznych. W tym tkwi ich wyjątkowość. Podczas zajęć dzieci osiągają coraz wyższy poziom sprawności fizycznej, wykorzystując jedynie ciężar swojego ciała – bez nadmiernych obciążeń. A to jest przecież najbezpieczniejszą formą ruchu. Ponadto, trening gimnastyczny stanowi solidną podbudowę oraz niezbędną bazę dla pozostałych dyscyplin sportu, wchodzących w skład tzw. akrobatyki (skoki na ścieżce, skoki na trampolinie, piramidy).

Ogromne korzyści dla dzieci

Nie jest tajemnicą, że dzieci, które od najmłodszych lat regularnie uprawiają nawet tylko rekreacyjnie gimnastykę sportową, posiadają dużą łatwość przyswajania nowych zadań ruchowych charakterystycznych dla innych dyscyplin sportowych. Wysoki poziom sprawności ogólnej można uzyskać poprzez trening gimnastyczny na poziomie podstawowym, jednak głównym warunkiem powodzenia jest systematyczność. Dlatego też zaleca się udział w zajęciach 2-3 razy w tygodniu po ok. 45-60 min. Gwarantujemy, że w tym czasie dzieci będą się doskonale bawiły, będąc dumnymi z coraz większych umiejętności. Jesteśmy ich największymi fanami!

PARTNERZY:

Back to Top