O nas

Jesteśmy klubem sportowym, który powstał z pasji i powołania. Stworzony przez ludzi dla których sport i aktywność fizyczna są nierozerwalnym elementem życia
Pragniemy przekazywać Wam naszą wiedzę i doświadczenie, zarażać energią i obiecujemy angażować się zawsze w 100%

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Naszym klubie, zapraszamy do lektury

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportu Olimpijczyk powstał w 2013 roku z inicjatywy obecnej Pani Prezes – Edyty Sztukert-Podębskiej.

Misją klubu UKS AS Olimpijczyk jest stworzenie wszystkim chętnym dzieciom i dorosłym możliwości poznania, wypróbowania i rozwijania swoich indywidualnych predyspozycji w zakresie sportów gimnastycznych.

Celem zajęć organizowanych przez Nasz klub jest propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców. Podczas zajęć z dziećmi pracujemy nad poprawą kondycji fizycznej, wzmacniamy mięśnie strukturalne, korygujemy rozwojowe wady postawy ale przede wszystkimi dążymy do tego, aby dzieci czerpały jak najwięcej korzyści z walorów jakie zapewnia zdrowy i aktywny styl życia. Nasze wartości przekazujemy dzieciom również podczas półkolonii, obozów letnich i zimowych, zawodów czy też innych imprez o charakterze sportowym.

Wszystkie nasze działania mają na celu wdrażanie pozytywnych postaw, budowanie relacji społecznych w atmosferze wzajemnego szacunku, a także ukształtowanie sportowego charakteru wg zasad fair play budując tym samym poczucie bezpieczeństwa w grupie oraz wzmacnianie pewności siebie u dziecka. Dzieci uczą się słuchać, pomagać sobie wzajemnie, trenują również skupienie uwagi, poznają zasady bezpieczeństwa, a wszystko to w pozytywnej atmosferze życzliwości.

Nabyte podczas zajęć doświadczenia stworzą pozytywne nawyki oraz uznanie dla sprawności i aktywności fizycznej w dalszych etapach rozwoju dziecka.
Pomagamy dzieciom rozwijać swoje zainteresowania. Pragniemy, aby wyrosły na zdrowych, szczęśliwych i odpowiedzialnych dorosłych. Jako klub z wieloletnim doświadczeniem praktykujemy wychowanie dzieci przez sport mając na celu zwiększenie ich własnej wartości, dyscypliny oraz szacunku.

Sport jest doskonałym motywatorem. Uczy, aby dzieci nie porównywały siebie względem innych osób, tylko na podstawie własnych prób i osiągnięć. Nasza doświadczona kadra trenersko-instruktorska stara się rozpoznawać i nagradzać nawet najmniejsze postępy, gdyż chcemy by każde dziecko przeżywało sukces na miarę własnych możliwości. Zapewniamy bezpieczeństwo, zdrową i pozytywną atmosferę celem umożliwienia wszystkim dzieciom rozwoju jako osoby i jako sportowca.
Swoje cele statutowe realizujemy przy współpracy z UM Gdańska, Pomorską Federacją Sportu a także z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Zarząd UKS Akademia Sportu Olimpijczyk:

  • Edyta Sztukert-Podębka – Preses Zarządu
  • Patrycja Multan-Laskowska – Członek Zarządu
  • Damian Podebski – Członek Zarządu

 

PARTNERZY:

Back to Top